Alumni Committee & Class Reps
Alumni Committee list
Please contact us with any questions or updates.
AZ - Phoenix
Representative – Kathy Johnson Narney ’71
knarney@gmail.com
Representative – Rona Nordeen Wendeborn ’67
ronaw1949@gmail.com
CA - Los Angeles
Representative – Ayman Siraj ‘94
aymansir@usc.edu
https://www.facebook.com/groups/kislosangeles/
CA - San Francisco
Representative – Harish Kochumoideen Namboori ‘86
C0 - Denver
Representative – Dan Ruparel ’79
dmruparel@aol.com
Representative – Anita Alphonso Vallen Khaldy ’82
anitak123@comcast.net
DC - Washington
Representative – Ron Nunn ’76
rwnunn20012@yahoo.com
Representative – Basil Manns ’63
basil_m@hotmail.com
FL - Orlando
Representative – Bob Coleman ’66
jubospirit2@earthlink.net
GA - Atlanta
Representative – Anand Srinivasan ’91
anands_rinivasan@hotmail.com
Representative – Beth Grumm Kroger ’64
bkroger64@bellsouth.net
IL - Chicago
Representative – Chris Granner ’75
chris@cgmusic.net
Representative – Caroline O’Sullivan Jens ’91
happygirliniowa@mchsi.com
Representative – Philip Roy ’03
philiparoy@gmail.com
MA - Boston
Representative – David Otten ’69
otten@mit.edu
MI - Ann Arbor/Detroit
Representative – Peter Thoms ’51
psthoms55@gmail.com
Representative – Nazveen Ahmed Rahman ’89
nazveen@hotmail.com
MN - St Paul/Minneapolis
Representative – Joe Rittmann ’66
joeritt@gmail.com
Representative – Bill Martin ’70
william.martin@ndsu.edu
MO - St Louis
Representative – Claudia Trautmann ’70
ctrautmann05@gmail.com
Representative – Sylvia Trautmann Rogers ’73
sylvia.t.rogers@gmail.com
NC - Charlotte
Representative – Zendyn Mehta Duellman ’95
zendynd@hotmail.com
Representative – Samira Ali Loganathan ’87
saloganathan@aol.com
NY - New York City
Representative – Ruchika Attri ’97
ruchikaattri@gmail.com
Representative – Tarika Mansukhani ’03
tarika.mansukhani@gmail.com
OH - Cleveland
Representative – Joan Mayer Campbell ’74
joancampbell@windstream.net
Representative – Chuck Carman ’76
cscarman@gmail.com
OH - Columbus
Representative – Sharline Kolluri Martin ’88
sharline27@gmail.com
Representative – James Burt FS
jameschristianburt@gmail.com
OK - Oklahoma City
Representative – Timothy Cook ’69
drachmabook@gmail.com
Representative – Robert Burrall ’72
rburrall@cox.net
OR - Portland
Representative – Suvendrini Christopher-Schuhmann ’86
suveni_schuhmann@yahoo.com
Representative – Vijendran Sathyaraj FS
vsathyaraj@gmail.com
PA - Philadelphia
Representative – Stan Kuruvilla ’93
stan.kruvilla@gmail.com
Representative – Sachin Dheer ’93
sachdheer@yahoo.com
TX - Dallas
Representative – Nikita Nitin Hemani ’08
hemaninikita@gmail.com
Representative – Sharique Ahmed ’88
shariq.consultant@gmail.com
TX - Houston
Representative – Janice O’Connor Singleton ’74
singletjo@gmail.com
TX - San Antonio
Representative – David Mayer ’75
dtmayer75@yahoo.com
Representative – Oliver Rajamani ’89
kingofpearls@oliverrajamani.com
WA - Seattle
Representative – Ben Kim ’86
audiattle@yahoo.com
Canada - Alberta - Edmonton
Representative – Shona Bagai FS
shonabagai@yahoo.com
Canada - British Columbia - Vancouver
Representative – David Hayward ’68
dh6403@telus.net
Representative – Linwood DeLong ’66
delonglinwood286@gmail.com
Canada - Ontario - Toronto
Representative – Saleem Hameed ’80
hbsh@rogers.com
Canada - Ottawa
Representative – Gayatri Jayaraman ’88
gayatri_jayaraman@phac-aspc.gc.ca
Class Reps list
Please contact us with any questions or updates.
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
Representative – Ayman Siraj ’14
aymansir@usc.edu
2013
suminayar@gmail.com
2012
Representative – Vinay Ramesh ’12
vinay.ramesh93@gmail.com
2011
Representative – Iti Maloney ’11
iti_maloney@hotmail.com
2010
Representative – Ananda Boga ’10
bogananda@gmail.com
2009
Representative – Aahana Miller ’09
aahanamiller@gmail.com
2008
Representative – Natalya Ratan ’08
nat19_16@hotmail.com
2007
Representative – Faraz Usmani ’07
Faraz.u@gmail.com
Representative – Prithvi Hirani ’07
devil_gal89@hotmail.com
2006
2005
Representative – Shaista Bharwani ’05
shaista.bharwani@gmail.com
Representative – Aanchal Aneja ’05
aanchal05@gmail.com
2004
Representative – SoYeon Lee ’04
l.soyeon@gmail.com
2003
2002
Representative – Cynthia Thumati ’02
cynthia.thumati@gmail.com
Representative – Priyanka Shewakramani ’02
prenks@gmail.com
2001
2000
Representative – Mihra Rittmann ’00
mihrarittmann@gmail.com
Representative – Avani Raheja ’00
avani@vraheja.com
1999
Representative – Jayanth Kannaiyan ’99
jay.kannaiyan@gmail.com
1998
Representative – Roxanne Irani ’98
roxanne.irani@gmail.com
1997
Representative – Ruchika Attri ’97
ruchikaattri@gmail.com
1996
1995
Representative – Nirjhar Hore ’95
nirjarhore@gmail.com
1994
Representative – Kutty Dutta ’94
kdutta1@yahoo.com
1993
1992
1991
Representative – Feler Bose ’91
bosef@iu.edu
1990
Representative – Yojana Chadhokar ’90
yojanachadhokar@hotmail.com
1989
Representative – Kate Hemingway Fuccillo ’89
kate.hemingway@gmail.com
1988
1987
1986
Representative – Priya Tandon ’86
ptandon68@gmail.com
1985
Representative – Oliver Puginier ’85
oliver.puginier@t-online.de
1984
1983
Representative – Mona Oommen ’83
monaoommen@gmail.com
1982
1981
Representative – Lisa Lindell Hoh ’81
lisahoh@yahoo.com
1980
1979
1978
Representative – Tammie Nichols Grossi ’78
tamster@calwisp.com
1977
1976
Representative – Jody Ramer Chrastek ’76
jodyma1@gmail.com
Representative – Teresa Teves ’76
tteves76@att.net
Representative – Paul Vander Aarde ’76
Pvanderaa@aol.com
1975
Representative – Lisa Peters Capfer ’75
jcapfer@aol.com
1974
Representative – Pete Schmitthenner ’74
peterschmitthenner@yahoo.com
1973
Representative – Priscilla Dhanapal’73
pcvd_1954@yahoo.com
1972
Representative – David Vreeland ’72
dvreelan@gmail.com
1971
Representative – Mark Seibert ’71
katgot@pacbell.net
1970
Representative – Hans Schmitthenner ’70
hschmitt@rochester.rr.com
1969
Representative – Mike Peery ’69 & Janice Nabert Peery ’69
mpeery@nc.rr.com
1968
Representative – Barbara Donaldson Walker ’68
beedeeuu@hotmail.com
1967
Representative – Laura Servid ’67
lauraservid@gmail.com
1966
Representative – Joe Rittmann ’66
joeritt@gmail.com
1965
Representative – Bob Fletcher’65
robert.fletcher@litraweb.com
1964
Representative – Mary Coleman Lowry ’64
mlowry36@aol.com
1963
Representative – Sheila Lovell Seamands ’63
sheila-lovell@yahoo.com
Representative – Michele Davis ’63
mdavisfla@aol.com
1962
Representative – Hans-Martin Speck-Ribbat ’62
jmsribbat@online.de
1961
Representative – Martha Thompson Wilcox ’61
mwilcox@rmi.net
1960
Representative – Harry Adams ’60
hadams1121gmail.com
1959
Representative – Ted Essebaggers ’59
tedandmaja@hotmail.com
1958
Representative – Mark Garrison ’58
markgarrison09@gmail.com
1957
1956
Representative – Ed Tegenfeldt ’56
tegs514@gmail.com
1955
Representative – Jo Sorensen ’55
fjsorens@gmail.com
1954
Representative – Eleanor Wightman Radaelli ’54
eleanor.radaelli@gmail.com
Representative – Nell Kincaid Semel ’54
nellsem@aol.com
1953
Representative – Ellie Carman Macfarlane MacDonald ’53
macfarl@indiana.edu
1952
Representative – Clarence Maloney ’52
ct_maloney@outlook.com
1951
Representative – Miriam Naumann McCreary ’51
miriammccreary@comcast.net
1950
Representative – Harold Mondol ’50
mondolhar@mac.com
1949
Representative – Shirley Wood Kocher
rskocher53@gmail.com
1948
Representative – Bob Carman ’48
rca8619270@aol.com
1947
1946
1945
1944
Representative – Elinor Potee Nichols ’44 elinorp@mymailstation.com
1943
Representative – Al Johnson ’43 ajohns12@rochester.rr.com